פרוייקט מטרופוליטן ירושלים


הצהרת אמן | עידית וגנר


פרוייקט "מטרופוליטן ירושלים" החל מתוך דחף להבין נושאים פוליטיים חברתיים שעד כה העדפתי באופן מודע לא להיות מעורבת בהם. נולדתי בירושלים וחייתי בה רב שנותיי אך אני מתהלכת בה בתחושה שאני תיירת, כל רחוב מגלה לי רובד שונה על העיר כפי שהיא עכשיו וכפי שהייתה. צילום הוא "מדיום הבית" שלי, עם המצלמה אני יכולה להשלות את עצמי שאני יוצאת למסע כצופה מבחוץ במפגשים והתרחשויות, ורק מאוחר יותר לבדוק, לשאול שאלות ולנסות לנסח לעצמי עמדה לגבי מקומי והוויתי במקום הזר הזה שאני קוראת לו "בית".


במהלך עבודת החקירה שלי בשנה האחרונה נוצרה בתוכי תחושה מבורכת להצטרף לארגונים ולאנשים שעושים למען יצירת סדקים נוספים בחומה החונקת שמאיימת לקבע את מנת האלימות באזור. העבודות של שאריף ואכד בינהן שיק פוינט, ביקורים במוזיאון על קו התפר בירושלים, בין היתר צפיה בוידאו של יעל ברתנא החלילנית משיח ג'ארח, מעוררות בי באופן מדוייק את ההכרח בדיאלוג ובעשיה משותפת ומאפשרים לי להרגיש נחמה מסויימת.


פרוייקט שכנוּת הינו חזון חברתי שנולד מיתוך הצורך הזה. הפרוייקט יחבר קבוצות נוער משכונות יהודיות וערביות באזור ירושלים שיצרו מודלים לפסלי זכוכית המתארים משחקי ילדים. הפסלים יוצגו בשכונות מגוריהם כסמל לשיתוף. תוכלו לקרא על שכנוּת בלינק המתאים.ינואר 2012